Kedves Olvasóink! Mint jeleztük kulturális portálunk tovább erősíti Sherlock Holmes tudományos vonatkozásaival foglalkozó részlegét. Ennek kapcsán ingyenes online előadásra hívunk meg Titeket. Az előadás a Szabadegyetem, Szeged előadás-sorozat keretein belül hangzott el 2013-ban és még ma is aktuális. Előadó: Prof. Dr. Galambos Gábor, matematikát oktató egyetemi tanár.
Az 55 perces előadásban igazából csak a végén kerül szóba (42:25-től) a nagy detektív, ám akkor logikusan meg érdekesen lesz elemezve matematikailag az ő gondolkodásmódja. Tudjuk, hogy sokan nem szeretik a matematikát, de akik tudásra szomjaznak azok Sherlock logikájának elemzéséig is érdekességeket tudhatnak meg. Nekik ajánljuk ezt az előadást szeretettel.
(Apró kiegészítés: Az előadásban egy apró malőr, hogy Sherlock Holmes megjelenése a XX. század közepére van téve 07:30-tól, ám Conan Doyle nagy nyomozója a XIX. század végén jelent meg, 1887-ben. Viszont Holmes és híres írója valóban a XX. században is ténykedett, erre gondolva adódhatott a kis elcsúszás. Semmi gond. Köszönjük szépen Galambos Gábor Professzor Úrnak az előadást!)
A felvétel a Szegedi Tudományegyetem tulajdona és a SZTE Klebelsberg Könyvtár Videotorium szekciójából szabadon megosztható.
Tisztelettel: a Magyar Sherlock Holmes Club
... még egy kis matek ...
SZAVAZÁS LEZÁRVA:
A szavazáshoz az easypoll.net rendszerét használtuk.
Köszönjük szépen minden voksoló megtisztelő szavazatát.
Szavazataitok alapján a Nyertes: Benedict Cumberbatch (44%-kal)
- Kösz. Figyelj! Újra segítek a nyereményjátékhoz: Az előadásból megtudni, hogy kétértékű logikában mikor kapok igaz választ.
A játék szeptember 26-án (hétfőn) indul.
A nyereménytárgyak is akkor lesznek bemutatva. SH
(Sherlock korábbi segítsége: Illúziók a koponyákkal)